Custom Pages
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7']
Portfolio
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7'] [social_icons type="normal_social" icon="fa-twitter" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://twitter.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-facebook" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://www.facebook.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-google-plus" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://plus.google.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-instagram" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://instagram.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-tumblr" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://www.tumblr.com" target="_blank"] [vc_separator type="transparent" position="center" up="12" down="16"] [button target="_self" hover_type="default" color="#808080" hover_color="#fff" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_background_color="rgba(255,255,255,0.01)" border_color="#7a7a7a" hover_border_color="#ffffff" text="PURCHASE NOW" link="https://themeforest.net/item/bridge-creative-multipurpose-wordpress-theme/7315054?ref=QODE" font_size="12px"]

Dla kogo jest stepowanie i czego spodziewać się na kursie?

kurs stepowania

Dla kogo jest stepowanie i czego spodziewać się na kursie?

Stepowanie jest w Polsce niszową dziedziną tańca. Choć stepować można już w większości dużych miast to wciąż dla wielu osób stepowanie jest pewną niewiadomą.

Jeśli zastanawiasz się nad zapisaniem się na kurs stepowania w swoim mieście, ale nie wiesz co może Cię tam spotkać to ten wpis jest dla Ciebie.

Zajęcia

Podczas godzinnych zajęć możesz się spodziewać ok. 10 – 15 minutowej rozgrzewki. Kolejne 20 minut będzie poświęcone na ćwiczenia techniczne, by na końcu skupić się na nauce krótkiej choreografii.
Zajęcia mogą być zakończone krótkim jam session czyli ćwiczeniami wspomagającym umiejętność improwizacji.

Intensywność rożni się w zależności od poziomu zaawansowania.
Na grupie początkującej tempo jest spokojne. Ćwiczenia często są statyczne, mają na celu opanowanie podstawowych uderzeń i wyrobienie prawidłowych nawyków ruchowych. Kombinacje są proste rytmicznie.

Pamiętaj jednak, że początki są najważniejsze jeśli chodzi o postępy w dalszej nauce!

Ze stepowaniem jest jak z nauką języka. Bez znajomości alfabetu nie zbudujesz zdania i nie napiszesz powieści. Dobrze wyćwiczone podstawowe uderzenia i prawidłowe nawyki ruchowe są gwarancją postępów i umożliwią Ci przejście do grup na wyższym poziomie zaawansowania.

Na kolejnych poziomach tempo wzrasta, zajęcia są coraz bardziej skoczne a choreografie trudne rytmicznie, przestrzenne.
Podczas godzinnych zajęciach grupy średnio-zaawansowanej można spalić około 500 kcal.

Na moich zajęciach zwracam także uwagę, na taneczną stronę stepowania.

Zawsze przypominam kursantom, że stepowanie to nie jest tylko praca stóp, ale praca całego ciała, a przede wszystkim taniec. Pracujemy nad prawidłową sylwetką, szukamy ruchu dla rąk, wprowadzam podstawowe elementy z techniki tańca.

stepowanie

Muzyka

Stepować można do każdego rodzaju muzyki. Jej dobór zależy wyłącznie od preferencji, gustu  i wyobraźni prowadzącego.
Na kursie stepowania usłyszysz zarówno standardy jazzowe, najmodniejsze kawałki popowe, muzykę instrumentalną, klasyczną, hip hop czy funk.

Zastosowanie

Na lekcjach stepowania poznasz gotowe choreografie, które m.in. są wystawiane na pokazach czy koncertach kończących sezon taneczny.
Zostaniesz także wprowadzony w świat improwizacji, która umożliwi Ci tworzenie własnych kombinacji i dzięki której z większą odwagą weźmiesz udział w tap jam session.
Dasz się porwać muzyce i po prostu zatańczysz tak jak Ci w duszy gra.

Zobacz jak jamowaliśmy na 5 Urodzinach MyTap.

Wiek uczestników

Stepowanie jest dla każdego. Fajne jest to, że czy masz lat 7 czy 70 możesz rozpocząć swoją przygodę ze stepem i długo cieszyć się aktywnością w tej dziedzinie.

Poznaj historię 90 letniej June Vide, która nie tylko stepuje dla przyjemności, ale wciąż występuje na scenie.

stepowanie kraków

Korzyści

Stepowanie daje ogromną dawkę pozytywnej energii i radości. Nie bez powodu naszym hasłem przewodnim w MyTap jest zdanie „wystepuj radość”.
Wpływa na nasze samopoczucie, poczucie zadowolenia z siebie i wzmacnia pewność siebie w tańcu. Ale oprócz radości uczy też nas pokory i cierpliwości, bo efekty nie przychodzą od razu. Trzeba na nie systematycznie pracować.

Zapisując się na zajęcia poznasz fajnych ludzi i staniesz się członkiem wyjątkowej społeczności zwariowanej na punkcie rytmu i muzyki. 

Jeśli dałeś się przekonać, że stepowanie jest dla Ciebie to czym prędzej znajdź szkołę stepowania w swoim mieście i zapisz się na kurs.

W MyTap ruszyły  nowe kursy od podstaw, zapraszam Cię już dziś!

Rzuć okiem na GRAFIK i dołącz do nas!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.