Wakacje ze stepowaniem w roli głównej

Pogoda coraz ładniejsza, zapewne większość z Was jest właśnie w drodze na majówkę.

Możliwe, że nie myślicie jeszcze o wakacjach i niekoniecznie macie plany na urlop.

Jeśli rzeczywiście tak jest, chciałabym Was zachęcić do spędzenie wakacji stepująco i polecić Wam wydarzenia godne uwagi w okresie letnim.

Do dzieła zatem!

Oto moja wakacyjna lista festiwali i warsztatów.

Letnia Akademia Stepowania (31 lipca – 7 sierpnia 2016)

Las, jezioro.

Cisza, spokój.

Słońce, zabawa.

Lekcje jogi o poranku, intensywne lekcje stepowania w ciągu dnia, kąpiele w jeziorze między zajęciami.

Tak w kilku zdaniach można opisać to co dzieje się podczas Letniej Akademii organizowanej przez  Szkołę Stepowania Tap’n’Time oraz Szkołę Stepowania Tip Tap.

Akademia odbywa się  w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Dłużek, w pobliżu wsi Goryń. Aby dostać się na miejsce należy dojechać do Iławy, skąd w zeszłym roku organizator zapewniał dojazd do miejscowości docelowej.

Podobnie jak w zeszłym roku i w tegorocznej edycji zajęcia poprowadzą Anula Kołakowska, Karol Drzewoszewski, Patrycja Pałasz, Tomasz Pałasz.

Gościem specjalnym będzie Ivan Bouchain z Meksyku! Nie zabraknie więc wakacyjnej latynoskiej krwi!

W programie, oprócz zajęć na dwóch poziomach zaawansowania, przewidziane są także zajęcia repertuarowe przygotowujące do występu na Festiwalu Złota Tarka, lekcje body percussion oraz zajęcia rytmiczne.

Rejestracja rusza 9 maja, a szczegóły znajdziecie na III Letnia Akademia Stepowania

Byłam na Akademii w 2015 roku i z czystym sumieniem polecam!

Jeśli jednak nie wierzycie mi na słowo, polecam do przeczytanie relację Darka Dudzika (tapatapa.pl) z zeszłorocznej Akademii :)

https://tapatapa.pl/ii-letnia-akademia-stepowania-relacja-z-przymruzeniem-oka/

Tap On Barcelona  (25-31 lipca 2016)

Sam pobyt w Barcelonie jest już wspaniałym przeżyciem, a jeśli dodasz do tego tydzień pełen  stepowania to wspaniały urlop masz gwarantowany.

Każdego roku do Barcelony zjeżdżają się tancerze z całej Europy by uczyć się od najlepszych instruktorów na świecie. W tym roku w Barcelonie zajęcia poprowadzą m.in. Heather Cornell, Sarah Reich czy Carter Williams.

Pełną listę nauczycieli oraz wszystkie informacje dotyczące festiwalu znajdziecie na www.taponbarcelona.com

Prague City Tap Festival

Jeśli nie jesteś zwolennikiem hiszpańskich klimatów, ale jesteś fanem czeskiego humoru, knedlików i piwa, to może zdecydujesz się na wyjazd do Pragi?

Praski festiwal odbył się do tej pory cztery razy. Data tegorocznej edycji nie jest jeszcze podana, nie mam więc pewności czy festiwal się odbywa, dlatego zachęcam by śledzić informacje na temat tego wydarzenia na www.tapfestival.cz

Dubrovnik Tap Fetsival (16 – 20 sierpnia 2016)

Ostatnia moja dzisiejsza propozycja to festiwal w Dubrowniku.

Chorwacja to jedna z popularniejszych wakacyjnych destynacji. Być może planujesz wypad właśnie w te rejony więc dlaczego by nie wstrzelić się z terminem urlopu w termin Festiwalu.

Wyobraź sobie, że w ciągu dnia trenujesz pod okiem wspaniałych instruktorów, a po południu pływasz w Adriatyku, bądź szykujesz się do tap jam session na dziedzińcu w centrum starego miasta.

Brzmi zachęcająco?

Więcej informacji znajdziecie na https://dubrovniktapfestival.com/

Jakie miejsca Wy polecacie na wakacje ze stepowaniem w roli głównej?