Custom Pages
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7']
Portfolio
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7'] [social_icons type="normal_social" icon="fa-twitter" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://twitter.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-facebook" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://www.facebook.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-google-plus" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://plus.google.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-instagram" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://instagram.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-tumblr" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://www.tumblr.com" target="_blank"] [vc_separator type="transparent" position="center" up="12" down="16"] [button target="_self" hover_type="default" color="#808080" hover_color="#fff" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_background_color="rgba(255,255,255,0.01)" border_color="#7a7a7a" hover_border_color="#ffffff" text="PURCHASE NOW" link="https://themeforest.net/item/bridge-creative-multipurpose-wordpress-theme/7315054?ref=QODE" font_size="12px"]

Podsumowanie roku, czyli jaki naprawdę był rok 2020 dla MyTap

swing

Podsumowanie roku, czyli jaki naprawdę był rok 2020 dla MyTap

W rok 2020 weszłam z olbrzymimi planami i wieloma pomysłami. To miał być rok, w którym rozwój szkoły nabierze rozpędu.
A potem przyszedł marzec, pandemia, lockdown i rozpoczęła się próba przetrwania.

Działania ad hoc, zmieniające się z dnia na dzień plany, reagowanie na bieżąco i gdzieś tam z tyłu głowy strach, że nie dam rady i szkoła tego nie przetrwa.
Ten początkowy strach zameniłam z czasem na działanie. Nauczyłam się funkcjonować w nowej, zmieniającej się rzeczywistości.
Celem numer jeden stało się dla mnie przetrwanie. I ten cel pozwolił mi otworzyć oczy na nowe możliwości.

Gdy tuż przed Wigilią usiadłam do podsumowania roku 2020, przekonana byłam, że przy większości celów zaplanowanych na ten rok postawię wielki czerwony krzyżyk – niezrealizowane.
I chociaż rzeczywiście z wielu planów musiałam zrezygnować, to na miejsce tych niezrealizowanych celów, pojawiły się nowe, które wyłoniły się z tej nieprzewidywalnej sytuacji. 

I dziś już wiem, że 2020 rok to nie był najgorszy rok w historii szkoły. To był na pewno najtrudniejszy rok, ale też rok, dzięki któremu w 2021 wchodzę z optymizmem i nowymi pomysłami na to, jak realizować swoją wizję „stepowania dla każdego”.

Odpalam zatem oficjalne podsumowanie roku 2020.

Rok zaczął się zgodnie z planem. A w planie było dużo warsztatów i zajęć dodatkowych.

Styczeń

III edycja Intensywnego Kursu Stepowania od Podstaw i 14 śmiałków, którzy postanowili spróbować swoich sił w stepowaniu.

Luty 

Regularne zajęcia. Planowanie majowego koncertu, rozpisywanie zadań bo to przecież już za chwilę. 

Marzec

II edycja Intensywnego Kursu Stepowania – Mocne Podstawy. To były ostatnie warsztaty przed lockdownem.
W połowie miesiąca zamykam szkołę. Nie wiem co będzie dalej. Widzę to raczej w ciemnych barwach.

Uruchamiam grupę na Facebooku „Uczniowie MyTap”, bo chcę być w kontakcie z uczniami w tym trudnym okresie. To są moje pierwsze podrygi w działaniach online – na grupie zamieszczamy (ja i cała kadra MyTap) krótkie filmy z ćwiczeniami do wykonania w domu.

Poświęcam też czas na pisanie artykułów na bloga. W całym 2020 roku powstało ich 18.

kurs stepowania

Kwiecień

Szkoła jest dalej zamknięta, a ja jeszcze nie jestem przekonana do prowadzenie lekcji w formule online. O tym pisałam tutaj.
Siedzi we mnie jednak chęć działania i małymi krokami przymierzam się do działań w sieci. Startuję z bezpłatnym wyzwaniem „Even vs. Swing”, w ramach którego przez tydzień uczę różnic pomiędzy tymi dwoma rytmami.
Odbiór jest pozytywny, dostaję dobry feedback i słowa zachęty by działać dalej. Przekonuję się, że stepowania mogę uczyć online, a jednocześnie już wiem, że montowanie filmów zajmuje mi za dużo czasu i, że to nie jest coś czemu mogę się poświęcić. To będzie zalążek do mojej współpracy z Taigą, ale o tym za chwilę.

instruktor tańća

Rozpoczynamy lekcje online w MyTap. 

Kwiecień to także odwołane warsztaty z Guillem Alonso Alcalay, do których szykowałam się kilka miesięcy. Smutek. Przekładam warsztaty na październik, myśląc, że przecież za pół roku sytuacja na pewno się już unormuje.

Maj

Lekcje online hulają w najlepsze. Zaskakuje mnie ilość osób, która zdecydowała się na naukę w tej formie. Uczymy online zarówno stepowania jak i Broadway Jazzu. Czuję wdzięczność. Dzięki tym lekcjom mam fundusze, które pozwalają na utrzymanie bieżących kosztów szkoły.

Maj to także odwołany coroczny koncert na zakończenie roku szkolnego. Już wiem, że w tym roku nie będzie naszego cudownego spektaklu.

Międzynarodowy Dzień Stepowania, przypadający na 25 maja, w tym roku także świętujemy online i wypuszczamy w świat domową wersję Shim Shama. To pierwszy szkolny film zmontowany przez Taigę. Efekt jest super.

Czerwiec

To już trzeci miesiąc, jak zajęcia odbywają się wyłącznie online. Powoli czuć zmęczenie wśród uczniów, i wśród kadry. Wszyscy chcą już wrócić na salę. I szykujemy się do powrotu, bo gospodarka zostaje odmrożona. W połowie czerwca wracamy na salę. Wszystkie procedury bezpieczeństwa opracowane i wdrożone. Jest wielka radość z powrotu. Sama nie podejrzewałam, że spotkanie się z uczniami na żywo, na sali sprawi mi taką ogromną radość. Energia 200%.

Lipiec

Dwa tygodnie urlopu na ładowanie akumulatorów. Kaszuby. Pierwszy wyjazd z Krakowa od marca. Cudowne dwa tygodnie, dzięki którym mam energię na resztę roku.

Sierpień

IV edycja Intensywnego Kursu Stepowania od Podstaw. To już się stają kultowe warsztaty w MyTap. W każdej edycji pełne obłożenie i pełne zadowolenie uczestników.
W sierpniu robimy też sesję zdjęciową z dziećmi i kręcimy materiał filmowy, ponieważ utworzenie nowej grupy dla dzieci to dla mnie priorytet na nowy sezon.

taniec dla dzieci

Wrzesień 

Rozpoczynamy zapisy na nowy sezon taneczny. Mam w sobie wiele obaw, nie wiem czy ludzie będą chcieli chodzić na zajęcia w czasie pandemii. Jestem pozytywnie zaskoczona ilością zgłoszeń. Bo choć w stosunku do zeszłego roku kursantów jest mniej, to patrząc na okoliczności, wynik jest satysfakcjonujący.
Niestety plan utworzenia nowej grupy dziecięcej nie jest w pełni zrealizowany. Zapisanych mamy tylko piątkę nowych dzieci. Analizuję przyczyny i wiem, że będę próbować ponownie w przyszłym sezonie, unikając błędów popełnionych w tym roku.

Publikujemy także pocztówkę z wakacji. Kto powiedział, że nie da się stepować na pomoście, na plaży, czy na tarasie.

Październik

Oficjalne rozpoczęcie nowego sezonu tanecznego w MyTap, a jednocześnie widmo rozpoczynającego się szczytu pandemii tzw. „drugiej fali”.
Ponownie odwołuję warsztaty z Guillem Alonso Alcalay. Już nie przekładam na inny termin, bo nie wiadomo kiedy będzie można organizować tego typu wydarzenia.

Oficjalnie rozpoczyna się sezon na „co tydzień nowe rozporządzenie”. Co tydzień weekend spędzam na analizie rozporządzenia i podejmowaniu dalszych kroków.
Działamy dalej.

Odpalam kanał na YouTube. Projekt, z którego jestem bardzo dumna i na którego rozwój mam dużo pomysłów. Regularnie staję przed kamerą. Wychodzę ze swojej strefy komfortu. Publikujemy pierwszy tutorial, rozpoczynający całą serię filmów instruktażowych z krokami podstawowymi w stepowaniu. Ja jestem odpowiedzialna za content, a Taiga za montaż. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej zdolności montażowych i już wiem, że będziemy się rozkręcać. W 2021 roku będziemy dużo pracować nad nowymi materiałami wideo. 

Listopad

Warsztaty online „Cały ten rytm”. To pierwsze warsztaty, które prowadzę na żywo, online. Do żadnych innych warsztatów, nie byłam tak dobrze przygotowana. Miałam zaplanowaną każdą minutę zajęć. Na sali byłam tylko ja i kamera. Wy po drugiej stronie. Po tych dwugodzinnych warsztatach byłam wyczerpana fizycznie i psychicznie, a jednocześnie mega dumna z siebie. Feedback pozytywny. Chęć na kolejne takie warsztaty. I tu już mogę zdradzić, że w 2021 pojawią się kolejne warsztaty online.

podsumowanie roku

 

Grudzień

Poczucie szczęścia, że ten rok przetrwaliśmy. Świąteczny nastrój panujący na zajęciach. Nagrywamy spontanicznie teledysk świąteczny. Ponad 800 wyświetleń w kilka dni. Cieszę się jak dziecko. Pomysł narodził się w mojej głowie we wtorek, 8 grudnia, tuż przed zajęciami. Tydzień później wszystkie grupy znają już choreografie i nagrywamy. Cieszę się, że Magda i Taiga z entuzjazmem podeszły do tego nagłego pomysłu.

Grudzień to także mnóstwo planów w głowie, pomysłów na to jak działać w 2021. Wszystko zapisane na kartkach, w planerze i Asanie. Pandemia zmieniła dużo i otworzyła mi oczy na nowe możliwości.

Udajemy się na zasłużony, świąteczny odpoczynek.

To był trudny rok. Ciężko pracowałam, by móc jednak dziś z optymizmem patrzeć w przyszłość. Cieszę się też, że podjęłam dawno temu decyzję budowania biznesu opartego na relacjach. Cieszę się, że zatrudniam do pracy w MyTap tak mądre i zaangażowane osoby.
Ale miałam też szczęście. Wiem, że nie wszyscy, pomimo ciężkiej pracy, będą mogli zamknąć ten rok myśląc „nie było tak źle”.
Tym bardziej doceniam to co mam.
A jak Twój rok 2020?
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.