Custom Pages
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7']
Portfolio
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7'] [social_icons type="normal_social" icon="fa-twitter" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://twitter.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-facebook" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://www.facebook.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-google-plus" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://plus.google.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-instagram" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://instagram.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-tumblr" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://www.tumblr.com" target="_blank"] [vc_separator type="transparent" position="center" up="12" down="16"] [button target="_self" hover_type="default" color="#808080" hover_color="#fff" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_background_color="rgba(255,255,255,0.01)" border_color="#7a7a7a" hover_border_color="#ffffff" text="PURCHASE NOW" link="https://themeforest.net/item/bridge-creative-multipurpose-wordpress-theme/7315054?ref=QODE" font_size="12px"]

Przegląd roku 2016

Przegląd roku 2016

31 grudnia 2016. Ostatni dzień roku. Dobry czas na przeglądy wszelakie, pomyślałam. Jak pomyślałam tak też zrobiłam i oto on: Taneczny Przegląd Roku 2016 

Styczeń.  Kraków. Rok rozpoczyna się warsztatami stepowania z Adele Joel. Adele przyjeżdża do Polski po raz pierwszy.Mam przyjemność być organizatorem wydarzenia. Ta filigranowa tancerka z Londynu podbija nasze serca i w 2016 roku pojawi się w Krakowie jeszcze raz.

Luty. Warszawa. Warsztaty z Roxanne Butterfly organizuje Tip Tap.

Kwiecień. W Krakowie Szkoła Stepowania MyTap kończy sezon koncertem w Kinoteatrze Wrzos. W Warszawie Szkoła Tap&Jazz Jiriny Nowakowskiej świętuje swoje 25-lecie i w Teatrze Syrena organizuje koncert “Rytm życia – 25 lat stepowania w Polsce”

Maj. Cała Polska. Flash Mob z okazji Światowego Dnia Stepowania. Inicjatorem wydarzenia jest Anula Kołakowska. Początkowo flash mob ma się odbyć tylko w Warszawie. Pomysł zostaje jednak podchwycony przez pozostałe miasta i tak o to kręcimy Flash Mob Ogólnopolski.

 

Wrocław. Warsztaty stepowania prowadzi Pascal Hulin, który przyjeżdża do stolicy Dolnego Śląska na zaproszenie Wrocławskiej Stepowni.

Lipiec. Chlewiska. Warsztaty stepowania organizowane przez studio Tap&Jazz w Domu Pracy Twórczej Reymontówka.

Sierpień. Iława/ Jezioro Dłużek. III Letnia Akademia Stepowania. Gościem specjalnym jest Ivan Bouchain. Akademię organizuje Tip Tap oraz Tap’n’Time.

Październik. Kraków. Adele Joel po raz drugi gości w Krakowie w MyTap.

Listopad. W Opolu odbywa się Festiwal Tańca organizowany przez Royal Dance Academy. Wśród wielu tanecznych stylów, dla uczestników Festiwalu dostępne są również zajęcia ze stepu. Tydzień później w Katowicach odbywa się V Święto Stepowania, którego gospodarzem jest Monika Polan-Zbączyniak oraz MDK Koszutka.

Grudzień. Riesa. Mistrzostwa Świata, na których Polskę reprezentuje Michał Wierzbowski:

Miałem przyjemność reprezentować Polskę na tegorocznych Mistrzostwach Świata w stepowaniu. Odbywały się jak co roku w Riesie w Niemczech. Jest to ogromne wydarzenie. 20 kategorii, 16 krajów z całego świata. Startowałem w dwóch kategoriach: Battle of the Feet oraz Solo Male Adults. W pierwszej udało mi się osiągnąć 5 miejsce, a w drugiej 17. Polecam pojechać na Mistrzostwa wszystkim zainteresowanym stepowaniem, nawet jeśli nie będziecie startować w zawodach. Udział w nich jest niesamowitym przeżyciem, szansą by spotkać setki osób, które podzielają naszą pasję, i robią to na naprawdę wysokim poziomie. Atmosfera jest niesamowita, nie ma ani przez chwilę uczucia niezdrowej rywalizacji, przynajmniej ja tego nie odczułem. Przez cały czas trwania zawodów można spotkać grupki improwizujących tancerzy, wymieniających się krokami i kombinacjami. Można więc wiele się nauczyć z samej obserwacji, szczególnie gdy obejrzy się występy dużych grup i formacji. Choreografie dla nich tworzone często przypominają wręcz krótkie przedstawienia. Zapadło mi w pamięć kilka występów, szczególnie występ zwycięskiej formacji z Wielkiej Brytanii, również zwycięskie trio z Włoch, i oczywiście występ aktualnego mistrza świata Aleksandra Ostanina, który jak zwykle popisał się niezwykłą techniką i kontrolą nad własnym ciałem.”

Warszawa, Och-teatr, premiera spektaklu „Lekcje stepowania” w reżyserii Krystyny Jandy. Choreografie układa Anula Kołakowska. Stepowanie wkracza na deski teatru!

Cała Polska. Przez cały 2016 rok mistrzowie stepowania ze spektaklu Usłyszeć Taniec realizują 36 wydarzeń w 24 miastach.

 

Wow! Gdy spoglądamy na ten kończący się rok okazuje się, iż obfitował on w szereg wydarzeń umożliwiających naszej stepującej rodzince naukę, zabawę i dał nam wiele okazji do wspólnych spotkań. Warsztaty ze światowej klasy instruktorami, spektakle i koncerty, w których stepowanie gra pierwsze skrzypce, eventy przyciągające steperów z całego kraju. Fakt, że rośniemy w siłę cieszy. Jeszcze parę lat temu wydarzenia dla tancerzy stepujących można było policzyć na palcach jednej ręki, a dziś muszę się mocno postarać by się za bardzo nie rozpisać i wszystko Wam tu ładnie streścić :)

Roku 2016 dziękujemy Ci za wszystko, Roku 2017 bądź dla nas równie łaskaw i pomóż nam rozwijać naszą pasję!

Stepowanego Nowego Roku!

Beata

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.