Custom Pages
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7']
Portfolio
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7'] [social_icons type="normal_social" icon="fa-twitter" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://twitter.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-facebook" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://www.facebook.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-google-plus" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://plus.google.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-instagram" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://instagram.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-tumblr" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://www.tumblr.com" target="_blank"] [vc_separator type="transparent" position="center" up="12" down="16"] [button target="_self" hover_type="default" color="#808080" hover_color="#fff" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_background_color="rgba(255,255,255,0.01)" border_color="#7a7a7a" hover_border_color="#ffffff" text="PURCHASE NOW" link="https://themeforest.net/item/bridge-creative-multipurpose-wordpress-theme/7315054?ref=QODE" font_size="12px"]

Notka #2 – Shirley Temple

Notka #2 – Shirley Temple

Shirley Temple – największa dziecięca gwiazada  dziejach kina. Dziewczynka, która rozweselała Amerykę, w okresie Wielkiej Depresji.

Dla Ameryki, jednym z najlepszych sposobów na zapomnienie o trudach życia w czasie Wielkiej Depresji, były wizyty w kinie. Wielkie produkcje filmowe, a zwłaszcza musicale, były rozrywką dla mas. 

Między 1934 – 1940 rokiem Shirley  Temple wystąpiła w 24 filmach, stepowała w 15 z nich. Każdy film z jej udziałem był wielkim hitem.

Jej znakami rozpoznawczymi, były dołeczki w policzkach, jasne oczy oraz złote, kręcone włosy.

Prezydent Roosvelt nazwał ją “Little Miss Miracle”.

Często pojawiała się u boku Bill Bojangles Robinsona. Byli pierwszą, między-rasową parą, która pojawiła się na dużym ekranie.

Bill Bojangles, zapytany raz, czy Shirley była dobrą tancerką odpowiedział: „(…) była tak dobra, że było to aż zawstydzające.”

 Shirley stepowała na schodach, w deszczu, na dachu, w Chinach, w Nowym Jorku i na farmie.
Swoim tańcem zachwycała i inspirowała innych, jak mało kto.
Sama nie miała pojęcia o tym jak bardzo wpływała na inne dzieci w Ameryce. 
Gene Kelly powiedział jej kiedyś, że za każdym razem, gdy pojawiał się film z jej udziałem, frekwencja w jego studio tanecznym zwiększała się czterokrotnie.

W 1934 roku zdobyła nagrodę specjalną Akademii Filmowej za scenę taneczno-wokalną do utworu „On the Good Ship Lillipop” w filmie „Bright Eyes”.

 

Jej popularność malała wraz z dojrzewaniem. Filmy z jej udziałem nie cieszyły się już taką popularnością. Publiczności ciężko było zaakceptować, że ich Shirley dorasta.

Po zakończeniu kariery filmowej, Shirley Temple rozpoczęła karierę polityczną.

Jeden z kroków w stepowaniu został nazwany Shirley Temple. Czy znasz go?

Inna nazwa dla tego samego kroku to Broadway oraz Alexander ;)

                                 *********************************

Podobał Ci się artykuł i nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na blogu? 
Zapisz się na NEWSLETTER. 
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.