Custom Pages
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7']
Portfolio
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7'] [social_icons type="normal_social" icon="fa-twitter" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://twitter.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-facebook" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://www.facebook.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-google-plus" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://plus.google.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-instagram" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://instagram.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-tumblr" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://www.tumblr.com" target="_blank"] [vc_separator type="transparent" position="center" up="12" down="16"] [button target="_self" hover_type="default" color="#808080" hover_color="#fff" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_background_color="rgba(255,255,255,0.01)" border_color="#7a7a7a" hover_border_color="#ffffff" text="PURCHASE NOW" link="https://themeforest.net/item/bridge-creative-multipurpose-wordpress-theme/7315054?ref=QODE" font_size="12px"]

Kroki podstawowe w stepowaniu

kroki podstawowe w stepowaniu

Kroki podstawowe w stepowaniu

Stepowanie to forma sztuki, która powstała w Stanach Zjednoczonych na skutek miksu wielu kultur. Kiedyś stepowania nie uczono, a bynajmniej nie w takim sensie jak dziś rozumiemy naukę stepowania.

Stepowało się na ulicy, w klubach, w przedstawieniach. Ludzie podpatrywali się nawzajem i próbowali kopiować to co im się podobało. Szukali swoich mistrzów, od których mogliby się uczyć.
Nie było szkół stepowania. Byli za to tancerze, których dziś nazywamy „Old masters”.
Mogłeś nauczyć się tyle, ile udało Ci się podpatrzeć lub ile skłonni byli pokazać Ci inni.

Ktoś, gdzieś, kiedyś zaczął jednak stepowanie systematyzować, a kroki nazywać. W Stanach zaczęły powstawać pierwsze szkoły.

I o ile nie mamy w stepowaniu ustrukturyzowanego programu nauczania, tak jak to jest w tańcu towarzyskim, klasyce czy tańcu jazzowym to są pewne ramy, które  nauczycielom pomagają uczyć, a uczniom się nauczyć. Są kroki podstawowe, które są nazwane.

Za każdym razem, gdy próbujesz coś zatańczyć, a czujesz że masz w głowie pustkę, pomyśl o tych wszystkich krokach podstawowych, które znasz. To jest baza, na której opiera się stepowanie.
To co dzieje się potem, to urozmaicanie tych kroków podstawowych. Eksplorowanie. Urozmaicenie ich pod kątem rytmu, tempa, doboru muzyki.

Dlatego tak ważne jest by dobrze znać podstawy.

Czy znasz moją koncepcję szuflad pełnych kroków?  To koncepcja, od której wyszły kolejne działania. Na jej podstawie stworzyłyśmy na Instagramie serię wpisów pod wspólnym hashtagiem #szufladyinspiracji.
To koncepcja, która ma Cię wspierać w zapamiętywaniu kroków i wykorzystywaniu ich przy nauce, improwizacji i tworzeniu własnych choreografii.

 

 
Nasze #szufladyinspiracji to zbiór kroków podstawowych. Nazywam je po imieniu i pokazuję jak możesz wykorzystać je na swój sposób.

Jeśli jeszcze ich nie znasz to koniecznie zacznij obserwować profil szkoły na Instagramie.

Oto kroki podstawowe, na których bazujemy:

Shuffle
Shuffle step heel
Paddle and roll
Cramp roll
Drawbacks
Riffs
Flaps
Time Steps
Maxie ford
Buffalo
Waltz clog
Rhythm turn

To proste kroki, które na pewno dobrze znasz. Spróbuj je rozpoznawać za każdym razem, gdy uczysz się nowej kombinacji. Pamiętaj o nich podczas improwizacji.
Łącz do woli, zmieniaj rytm, przyspieszaj, zwalniaj.
Zobaczysz, że dzięki temu z czasem nabierzesz dużo większej swobody w stepowaniu.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.