Custom Pages
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7']
Portfolio
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7'] [social_icons type="normal_social" icon="fa-twitter" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://twitter.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-facebook" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://www.facebook.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-google-plus" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://plus.google.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-instagram" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://instagram.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-tumblr" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://www.tumblr.com" target="_blank"] [vc_separator type="transparent" position="center" up="12" down="16"] [button target="_self" hover_type="default" color="#808080" hover_color="#fff" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_background_color="rgba(255,255,255,0.01)" border_color="#7a7a7a" hover_border_color="#ffffff" text="PURCHASE NOW" link="https://themeforest.net/item/bridge-creative-multipurpose-wordpress-theme/7315054?ref=QODE" font_size="12px"]

7 zespołów tanecznych, które musisz znać

zespół taneczny

7 zespołów tanecznych, które musisz znać

7 zespołów tanecznych, które musisz znać to zestawienie, które pokaże Ci różne oblicza stepowania.
To nie jest ranking, a kolejność jest tutaj przypadkowa.
To moje subiektywne zestawienie, dzięki któremu zobaczysz kierunki, w których rozwija się stepowanie i dzięki, niemu łatwiej znajdziesz ten dla siebie.
Zaczynamy.

1. Dorrance Dance (USA) 

Wirtuozeria, innowacyjność, bogactwo muzyczne.
Zespół Dorrance Dance uważany jest za jeden z najlepszych na świecie. Ich spektakle taneczne oparte na stepowaniu to prawdziwie dzieła sztuki. Dorrance Dance to nowe podejście do stepowanie, poszukują nowych form wyrazu, wykorzystują nowe technologie.

Embed from Getty Images

2.  Old Kent Road (Wielka Brytania) 

Komunikacja poprzez dźwięk, energia, wizja, jasno określony cel.
Old Kent Road to grupa założona przez Avalon Rathgeb. Jej wizja to stworzenie profesjonalnej grupy tanecznej, do której mogą aspirować najzdolniejsi młodzi tancerze. Spektaklom towarzyszy muzyka na żywo.
Jedną z tancerek grupy OKR jest Adele Joele, która trzykrotnie prowadziła warsztaty w MyTap.

3. Reverb Tap Company (USA)

Młodość, profesjonalizm, wideokreacja.
To profesjonalna młodzieżowa grupa taneczna, która dostarcza rozrywkę na najwyższym poziomie. Łączą stepowanie z filmem, kręcą wspaniałe teledyski taneczne. Występują w amerykańskich programach telewizyjnych, byli zaproszeni do występu podczas Emmy Awards.

Embed from Getty Images

4. Syncopated Ladies (USA) 

Siła, kobiecość i pewność siebie w tańcu.
Grupa taneczna, która zawojowała Amerykę. Założycielką tej żeńskiej grupy tanecznej jest Chloe Arnold, która przeniosła stepowanie do popkultury. Syncopated Ladies stepują do największych hitów muzyki pop, były zapraszane do występów na New York Fashion Week, wielokrotnie pojawiały się w słynnym the Ellen Show.

Embed from Getty Images

5. Manhattan Tap (USA) 

Muzyka jako centrum kreacji, improwizacja, jazz, wirtuozeria.
Zespół założony w 1985 roku przez Heather Cornell, był miejscem, w którym kształciło się wielu tancerzy, obecnie uznawanych za światowych liderów. Heather Cornell to kobieta, która pokazuje, że stepowanie jest muzyką, a tap dance i muzyka jazzowa współistnieją na scenie i cudownie się uzupełniają.

6. Tap Attack (Wielka Brytania) 

Energia, mistrzostwo.
Brytyjska organizacja taneczna, która koncentruje swoje działania wokół organizowania szkoleń, warsztatów a także trenowania młodzieży pod kątem udziału w mistrzostwach świata. W zawodach startują od 2008 roku i do tej pory zdobyli 34 tytuły mistrzowskie.

7. Tap Dogs (Australia)

Siła, rytm, energia, hipnotyzujące widowisko. Pochodząca z Australii męska grupa taneczna, która ze swym spektaklem podróżowała po całym świecie.
Jak przeczytamy na ich stronie Tap Dogs to trochę teatr, trochę taniec, trochę rockowy koncert. Tańczą na wodzie, do góry nogami, skaczą po rusztowaniach. Niedawno świętowali swoje 25 – lecie.

Stepowanie najczęściej kojarzy się ze starymi filmami, z Fredem Astaire i Gene Kelly. Chcę, aby ten artykuł pokazał Ci współczesne oblicze stepowania i abyś łatwiej odnalazł kierunek dla siebie, swój styl.
A jeśli podobał Ci się ten tekst to polecam Ci do przeczytania także mój artykuł Tancerki, które mnie inspirują.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.