Mam na imię Taiga i do MyTap trafiłam w 2014 roku.

Po maturze moja przyjaciółka namówiła mnie na kurs stepowania, chciała abyśmy zrobiły coś razem i wymyśliła stepowanie. Zgodziłam się choć nie do końca byłam przekonana. Myślałam, że to nie dla mnie takie tupanie nogami. 
Ona zrezygnowała po kilku miesiącach…. a ja zostałam i stepuję dalej :)

Po 4 latach intensywnej nauki w MyTap, Beata zaproponowała mi szkolenie na instruktora. 

Pamiętam, że bardzo się wtedy ucieszyłam. Później dotarło do mnie, że ja się przecież sama wciąż uczę. Jak miałabym kogoś tego wszystkiego nauczyć?
I tak w maju 2019 roku moją pierwszą w życiu, własną choreografię zatańczyło trio siedmiolatek, które schodząc ze sceny wypiszczały „Ciociu, ale było super!”

Uwielbiam być na scenie.

Kocham scenę i lubię, gdy ludzie mówią mi, iż widać, że stepowanie sprawia mi przyjemność.
Tego uczę na moich zajęciach – odkrywania przewagi tej przyjemności nad zwykłym wystukiwaniem kroków.

Uczę tak, jakbym uczyła siebie z przeszłości.

Tak już mam od zawsze, że jak muszę komuś przekazać jakieś wskazówki, instrukcje to robię to bardzo szczegółowo. Tak, jakbym chciała być nauczona przez innych. Prosto, ale konkretnie. Bez wstydu, że mówię największą oczywistość na świecie – przecież sama kiedyś tego nie wiedziałam i wstydziłam się zapytać, zupełnie niepotrzebnie.
Obserwuję i przypominam sobie, co mi wtedy pomogło rozwiązać dany problem.

Do działania napędza mnie uśmiech innych ludzi, wzruszenie, wiara we własne możliwości, odwaga.

Na tej podstawie wybrałam też obszary, w których działam życiowo: stepowanie, teatr, fundacja – docieranie przez sztukę i ze sztuką do ludzi, którzy jej potrzebują.
***
Taiga Kuśmider-Zygmunt – od lat związana z teatrem i grupą Zatrzymać Obrotówkę, od zawsze z tańcem.
Przechodząc przez różne style taneczne, w 2014 r. zaczęła przygodę ze stepowaniem w MyTap, ćwicząc od początku pod czujnym okiem Beaty Kędzi- Sowy.
Brała udział w licznych warsztatach m.in. z Adele Joel, Alexandrem Ostaninem, Roxane Butterfly.Współtworzyła kilka choreografii na koncertach kończących sezon w MyTap.
Członkini fundacji działającej na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zobacz choreografie Taigii w MyTap.