Custom Pages
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7']
Portfolio
[vc_separator type='transparent' color='' thickness='' up='20' down='7'] [social_icons type="normal_social" icon="fa-twitter" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://twitter.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-facebook" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://www.facebook.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-google-plus" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://plus.google.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-instagram" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="http://instagram.com" target="_blank"] [social_icons type="normal_social" icon="fa-tumblr" use_custom_size="yes" size="fa-lg" custom_size="17" link="https://www.tumblr.com" target="_blank"] [vc_separator type="transparent" position="center" up="12" down="16"] [button target="_self" hover_type="default" color="#808080" hover_color="#fff" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_background_color="rgba(255,255,255,0.01)" border_color="#7a7a7a" hover_border_color="#ffffff" text="PURCHASE NOW" link="https://themeforest.net/item/bridge-creative-multipurpose-wordpress-theme/7315054?ref=QODE" font_size="12px"]

Beata Kędzia-Sowa

Mama na imię Beata i od 8 lat prowadzę pierwszą i jak dotąd jedyną szkołę stepowania w Krakowie.

Taniec towarzyszy mi od dziecka, za sprawą mojej Mamy, która jest nauczycielką tańca. Moją pierwszą miłością był taniec towarzyski, któremu byłam wierna przez wiele lat. Potem na mojej drodze pojawił się jazz i wreszcie stepowanie.

Jak zaczęła się moja przygoda ze stepowaniem?

Pochodzę z Kluczborka, do Krakowa przyjechałam  w 2004 roku, na studia.
W tym samym roku rozpoczęłam zaoczny kurs dla instruktorów tańca jazzowego w Warszawie. Jednym z przedmiotów do zaliczenia było właśnie stepowanie.
Nigdy wcześniej nie miałam na nogach butów do stepu. Jednak już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że te nie będzie tylko przedmiot do zaliczenia.
Ja zapragnęłam więcej. Od razu zaczęłam szukać kursu stepowania w Krakowie, okazało się jednak, że w Krakowie nikt stepowania nie uczył. Na jakiś czas buty schowałam do szafy.
Na 4 roku studiów wyjechałam do Anglii. Zabrałam ze sobą buty do stepu. W szkole DanceXchange Birmingham pilnie szlifowałam swoje umiejętności.

Jak zaczęłam uczyć stepowania?

W 2009 roku dostałam propozycję poprowadzenia kursu stepowania w Centrum Tańca i Ruchu Pade. Tak zaczęła się moja 11 – letnia już przygoda z nauczaniem. 11 lat temu zaczęłam tworzyć stepująca społeczność w Krakowie. Od 8 lat robię to pod swoim własnym nazwiskiem i w swojej własnej szkole.

Od lat podróżuję po całej Europie by uczyć się od najlepszych i dać Wam to, czego sama nie miałam na starcie – fantastyczne kursy stepowania!

Ale MyTap nie jest tylko szkołą stepowania, to miejsce ze szczególną atmosferą, taki drugi dom. Tu nawiązują się przyjaźnie na lata. To miejsce otwarte dla każdego.

Całe swoje serce wkładam w tworzenie MyTap. Chcę by było to miejsce, w którym w tym codziennym, zabieganym życiu, znajdziemy czas na oddech i oddanie się pasji. Gdzie nawiążemy prawdziwe, dobre relacje z innymi ludźmi!

 

*****
Beata Kędzia-Sowa – tancerka, instruktorka; założycielka  pierwszej szkoły stepowania w Krakowie, MyTap. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, dyplomowana instruktorka tańca jazzowego i sportowego.W 2006 roku ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca jazzowego; a w 2010 roku uzyskała tytuł instruktora tańca sportowego.
Z tańcem związana od zawsze, ze stepem amerykańskim od 2004 roku.
Stepowania uczyła się m.in. w Warszawie, w Birmingham (Anglia) w szkole DanceXchange, na Międzynarodowych Festiwalach w Pradze i Sztokholmie.
W 2010r. współpracowała z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie przy opracowaniu jednej z choreografii do spektaklu dyplomowego “Amerykański sen” w reżyserii Mieczysława Grąbki.
Regularnie szkoli się u znanych i cenionych instruktorów takich jak: Jason Samuels Smith, Jason Janas, Sam Weber, Nicholas Young, Andrew Nemr, Chloe Arnold, Michelle Dorrance, Sarah reich, Dormeshia Sumbry-Edwards, Avalon Rathgeb, Lynn Schwab.

Zobacz choreografie przygotowane przez Beatę w MyTap 
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]