Beata Kędzia-Sowa

Nazywam się Beata Kędzia-Sowa i pomagam Wam zrealizować marzenie o stepowaniu.

Chcę byście mogli czerpać radość ze stepowania i z czasu spędzonego z innymi!By móc stepować, jeździłam po Europie  w poszukiwaniu najlepszych nauczycieli.
Dziś daję Wam to czego sama nie miałam na starcie – fantastyczne kursy stepowania! 

Jak to wszystko się zaczęło?

Pochodzę z Kluczborka, do Krakowa przyjechałam  w 2004 roku na studia.
W tym samym roku rozpoczęłam zaoczny kurs dla instruktorów tańca jazzowego w Warszawie. Jednym z przedmiotów do zaliczenia było właśnie stepowanie.
Nigdy wcześniej nie miałam na nogach butów do stepu. Jednak już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że te nie będzie tylko przedmiot do zaliczenia.

Ja zapragnęłam więcej.. Od razu zaczęłam szukać kursu stepowania w Krakowie  okazało się jednak, że w Krakowie NIKT stepowania nie uczy. Moje pragnienie na chwilę zostało stłumione.

 
Na 4 roku studiów wyjechałam do Anglii. Zabrałam ze sobą buty do stepu. 
W szkole DanceXchange Birmingham pilnie szlifowałam swoje umiejętności.

 Po powrocie do Krakowa szukałam pracy jako instruktor tańca jazzowego.

Odezwał się wtedy do mnie Łukasz Raś, który wówczas prowadził Centrum Tańca i Ruchu Pade, a obecnie Lofttodance.pl
Rozmowa z Łukaszem wyglądała tak:

- Cześć, tu Łukasz z Pade. Słuchaj, dostaliśmy Twoje CV, nie szukamy instruktorów jazzu, ale widzę, że stepujesz. Wiesz co, w Krakowie nikt nie uczy stepowania, chcemy mieć taki niszowy kurs u siebie. Co Ty na to?
- ……. – cisza w słuchawce, tak mnie tym zaskoczył.
 
Nie wiedziałam czy jestem gotowa na to bu uczyć stepu. Zdecydowałam się jednak, bo to była moja szansa na dotarcie do osób takich jak ja, które chcą stepować, ale nie mają gdzie.  Tak zaczęła się tworzyć w Krakowie stepująca społeczność.

Od lat podróżuję po całej Europie by uczyć się od najlepszych i dać Wam to, czego sama nie miałam na starcie… fantastyczne kursy stepowania!

Trzy lata po tym, jak wystartował mój pierwszy kurs w Pade, podjęłam decyzję o założeniu szkoły.  Potrzeba stworzenia miejsca gdzie każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł nauczyć się stepowania była powodem dla założenia MyTap.

Całe swoje serce wkładam w tworzenie MyTap, po to, by powstało miejsce, w którym, w tym codziennym zabieganym życiu, znajdziemy czas na oddech, oddanie się pasji, poczujemy radość płynącą z tańca i z muzyki, nawiążemy prawdziwe, dobre relacje z innymi ludźmi!

***** 

Beata Kędzia-Sowa - tancerka, instruktorka; założycielka  pierwszej szkoły stepowania w Krakowie, MyTap.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, dyplomowana instruktorka tańca jazzowego i sportowego.
W 2006 roku ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca jazzowego; a w 2010 roku uzyskała tytuł instruktora tańca sportowego.
Z tańcem związana od zawsze, ze stepem amerykańskim od 2004 roku.
Stepowania uczyła się m.in. w Warszawie, w Birmingham (Anglia) w szkole DanceXchange, na Międzynarodowych Festiwalach w Pradze i Sztokholmie.

W 2010r. współpracowała z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie przy opracowaniu jednej z choreografii do spektaklu dyplomowego "Amerykański sen" w reżyserii Mieczysława Grąbki.

Regularnie szkoli się u znanych i cenionych instruktorów takich jak: Jason Samuels Smith, Jason Janas, Sam Weber, Nicholas Young, Andrew Nemr, Chloe Arnold, Michelle Dorrance, Sarah reich, Dormeshia Sumbry-Edwards, Avalon Rathgeb, Lynn Schwab.

Zobacz choreografie przygotowane przez Beatę w MyTap