Warsztaty Body Percussion

📌 Czym jest body percussion?

 

Zajęcia body percussion to eksperymenty rytmiczne wydobywane za pomocą ciała.
Ciało bębniące. Perkusja ciała. Muzyka ciała.
Można wiele jeszcze określeń wymyślić na to co można zrobić za pomocą uderzania rękami po ciele przy akompaniamencie tupiących stóp. Naszego ciała oprócz chodzenia, tańczenia czy wykonywania codziennych ruchów, można używać również do tworzenia muzyki bez konieczności wygrywania jej na instrumencie tradycyjnym.
Nasze ciało jest mechaniczną strukturą, która może generować dźwięki. Klaskanie rękami, tupanie nogami, pstrykanie palcami to jedne z wielu sposobów tworzenia muzyki, rytmu i dobrej zabawy.

 

📌 Dla kogo?

 

Są to warsztaty zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie próbowały body percussion jak i dla tych, którzy znają podstawy i chcą zgłębiać tajniki grania na własnym ciele.
Zajęcia bez stepowania.

Zapraszamy każdego komu tylko rytm nie jest obcy. Tych, którzy słysząc porywająca muzykę, stukają palcami o blat stołu czy kierownicę w czasie jazdy. Tych którzy tupią stopami i nie mogą się powstrzymać by nie zatańczyć. Tych zaprawionych w bojach również :). Każdego postaramy się rytmicznie zaopiekować i zadowolić. Oglądając układy Body Percussion profesjonalnych grup ma się wrażenie że jest to bardzo trudna technika, ale odpowiednio dobierając repertuar do poszczególnych uczestników, wspólnie można dokonać interesujących kompozycji, nie zapominając o dobrej zabawie rzecz jasna.

 

📌 Kiedy?

 

Sobota, 7 maja
10:00 – 12:00
przerwa
12:30 – 14:30

 

📌 Prowadzenie

 

👉🏻 Magdalena Smoławska
Aktorka dramatyczna, instruktorka Gimnastyki Bothmera, plastyczka, absolwentka
Oświęcimskiej Szkoły Muzycznej. To właśnie tam posiadła radość z muzykowania i
„rytmowania”.
Gra na fortepianie, flecie i na bębnie djembe.
Pracuje jako pedagog Sztuk Teatralnych w Wolnej Szkole Waldorfskiej w Krakowie.
Z MyTap Magda związana jest od wielu lat i prowadzi zajęcia ze stepowania oraz body percussion.
👉🏻 Bernadetta Borodziuk

Z wykształcenia muzyk klasyczny, od 26 lat specjalizuje się w pedagogice waldorfskiej. Body percussion odkryła podczas pracy z młodymi ludźmi w szkole. Jak sama mówi o sobie „Fascynuje mnie rytm, śpiew, taniec, tworzenie muzyki z dziećmi i amatorami muzykowania. Z radością i niekończącym zachwytem obserwuję co rytm i muzyka czynią z ludźmi.”

 

📌 Cena


👉🏻 130 zł