Temat miesiąca

W okresie styczeń, luty, marzec w każdym miesiącu będziemy pracować nad innym tematem w stepowaniu.


Styczeń – Improwizacja (open level)
Luty – Rudiments (od poziomu początkujący +)
Marzec – Soft shoe (od poziomu średniozaawansowany)

Opisy tematów

Improwizacja
Improwizacja jest jak budowanie opowieści, im więcej znasz słów tym ciekawszą historię możesz stworzyć. W stepowaniu tymi słowami są kroki i rytmy. Czy nie jest jednak czasem tak, że pomimo tego, że znasz wiele kroków, gdy przychodzi moment improwizacji, w nogach pustka?
Na zajęciach z improwizacji poznasz narzędzia, dzięki którym zrozumiesz na czym polega improwizacja, jak wykorzystywać kroki, które już znasz ale też jak do improwizacji wplatać trudniejsze elementy, z którymi jeszcze nie czujesz się komfortowo. A to wszystko w formie zabawy, w kameralnej grupie i przyjaznej atmosferze.

Zajęcia dla osób na wszystkich poziomach.

 

Rudiments
Rudiments to określenie na wszystkie kroki podstawowe w stepowaniu. Step heels, paddle and rolls, cramp rolls, rifs, shuffles. Na zajęciach z “Rudiments” będziemy pracować nad ich czystością oraz wykonaniem w coraz szybszym tempie, a to wszystko w nowych, ciekawych połączeniach i rytmach.

Zajęcia dla osób od poziomu początkujący +.

 

Soft shoe
Soft shoe to precyzja, styl, wdzięk, powolne stepowanie, blisko podłogi. Właśnie dlatego, że powolne to wymagające precyzji. Stepowanie w stylu soft shoe to stepowanie z wdziękiem i lekkością. Najbardziej znany duet wykonujący numery soft shoe to Coles and Atkins, a ich słynne wykonanie możesz obejrzeć tutaj.


Zajęcia dla osób od poziomu średniozaawansowanego.