Mam na imię Agnieszka i w MyTap uczę tańca jazzowego. 

Zaczęłam prowadzić zajęcia wiele lat temu i odkryłam w tym prawdziwą przyjemność. Zdecydowałam się rozwijać się w tym kierunku.  Ukończyłam kurs instruktorski w zakresie tańca jazzowego, a także studia o kierunku Taniec, na  Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Od kilku lat występuję również na deskach teatrów muzycznych w Polsce.

Praktyczne doświadczenie tańca w teatrze jest dla mnie bardzo wartościowe. Spotkanie z wyjątkowymi choreografami spowodowało zainteresowanie tańcem musicalowym oraz Broadway jazz. Regularnie wyjeżdżam na warsztaty taneczne aby pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie.
Moje ostatnie spotkanie z Sheila Barker, legendą Broadway Dance Center, było zastrzykiem niesamowitej i wyjątkowej energii.

I właśnie o tą energię i radość chodzi, według mnie, w tańcu. 

O wzbudzanie i wyrażenie emocji. Taniec jazzowy i Broadway jazz jest do tego wspaniałym narzędziem. 

Na moich zajęciach bardzo ważną rolę odgrywa muzyka.

Często jest inspiracją, czasem dopowiada co nie zostało zatańczone. 
Kładę również nacisk na przygotowanie techniczne oraz poczucie i rozróżnianie wielu rytmów, co również jest esencją tańca jazzowego.

Największą przyjemność sprawia mi gdy moi uczniowie otwierają się w swoim tańcu, gdy odbierają tę energię i wtedy wraca ona ze zdwojoną siłą.

***

Agnieszka Woźniak – Olszańska – tancerka i instruktorka z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień wystęuje na deskach Krakowskiego Teatru Variete (“Chicago”, “Legalna Blondynka”), współpracuje z różnymi teatrami muzycznymi w Polsce, m.in. Teatr Muzyczny Capitol (“Blaszany Bębenek”), a także przy różnych projektach telewizyjnych i teatralnych (m.in. “Broadway Exclusive”, “Rio”, “Jaka to melodia”). 

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Taniec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Jest pasjonatką tańca jazzowego, modern jazz oraz Broadway jazz. 

fot. Łukasz Popielarczyk