Aktualności

Warsztaty ze stepowania online: Cały ten swing!

Kiedy? 15 maja w godz. 10:00-12:30.

Gdzie? Warsztaty odbędą się na Zoomie, film z warsztatów będzie udostępniony przez tydzień i w tym czasie można też zadawać pytania dotyczące ćwiczeń w dedykowanej grupie na Facebooku.  

swing

Pakiety

Pakiet Podstawowy - udział w lekcji na żywo oraz tygodniowy dostęp do filmu oraz grupy na FB.
Pakiet Plus - udział w lekcji na żywo, tygodniowy dostęp do grupy oraz dostęp do filmu „na zawsze”.
Pakiet Premium (10 miejsc) - udział w lekcji na żywo, dostęp do grupy przez tydzień, dostęp do filmu na zawsze, indywidualna 60-minutowa konsultacja na Zoomie lub na żywo w Szkole Stepowania MyTap w Krakowie (do wykorzystania do 30 września 2021 r.).

Cennik

Zapisy 26 kwietnia-7 maja

 Pakiet Podstawowy 159 zł
 Pakiet Plus 199 zł
 Pakiet Premium 259 zł

Zapisy 8 maja-12 maja

 Pakiet podstawowy 179 zł
 Pakiet Plus 219 zł
 Pakiet Premium 259 zł

Co dostajesz?
  •  Udział w lekcji na żywo
  • Dostęp do filmu na tydzień lub „na zawsze”
  • Wsparcie na grupie na FB
  • Wiedzę prowadzącej oraz ćwiczenia, dzięki którym możesz pracować nad większą swobodą w stepowaniu
Program

1. Słowem wstępu

Krótka część teoretyczno-praktyczna, w której dowiesz się m.in.:
- czym jest swing,
- jaka jest różnica między rytmem równym a swingiem oraz jak ją wyegzekwować w praktyce,
- jaka jest relacja swingu z synkopą,
- dlaczego stepowanie jest tak mocno związane ze swingiem (kontekst historyczny).

2. Rozgrzewka taneczna

W tej części nie będą Ci potrzebne buty do stepowania. Głównym celem rozgrzewki jest odnalezienie w sobie pulsacji, czyli „bounce” niezbędnego w swingu; rozluźnienie i „rozhuśtanie” ciała. Dzięki tej rozgrzewce dowiesz się, jak pracować z ciałem i jaka część rytmu swingowego jest najważniejsza, by zatańczyć ze „swing feeling”.

3. Magia time stepu

- Poznasz „time steps”, które możesz wykorzystać w improwizacji czy budując swoje etiudy taneczne,
- omówimy podstawowe struktury jazzowe (czyli pewne schematy muzyczne), na bazie których można budować swoje własne time steps.

4. Kombinacja

Nauka kombinacji tanecznej, która z założenia będzie się opierać na wszystkich powyższych punktach. To czas na to, by w zaciszu swojego domu otworzyć się na ruch, na zabawę, na swing!

Dla kogo są warsztaty?

Warsztaty skierowane są do osób stepujących, ich celem jest zwiększenie świadomości tancerzy na temat roli swingu w stepowaniu.
Część 1 i 2 będzie adekwatna dla osób na każdym poziomie, także dla początkujących, ale już część 3 i 4 wymagają większego doświadczenia dlatego też zalecany poziom to mocny początkujący +/średnio-zaawansowany.

Prowadząca

Beata Kędzia-Sowa jest założycielką MyTap - pierwszej szkoły stepowania w Krakowie oraz dyplomowaną instruktorką tańca jazzowego i sportowego.  
Z tańcem związana od zawsze, ze stepem amerykańskim od 2004 roku. Stepowania uczyła się m.in. w Warszawie, w Birmingham w szkole DanceXchange, na Międzynarodowych Festiwalach w Pradze i Sztokholmie.  
Od 12 lat uczy stepowania i buduje stepującą społeczność!
Regularnie szkoli się u znanych i cenionych instruktorów takich jak: Jason Samuels Smith, Jason Janas, Sam Weber, Nicholas Young, Andrew Nemr, Chloe Arnold, Michelle Dorrance, Sarah reich, Dormeshia Sumbry-Edwards, Avalon Rathgeb, Lynn Schwab.  

swing

 

Dodatkowe uwagi

Po każdej części przewidziany jest czas na sesję Q&A przeznaczoną na zadawanie pytań, czy możliwość uzyskania feedbacku.

Na warsztaty przeznaczone są 2,5 godziny, ale ten czas może ulec wydłużeniu jeśli będziemy potrzebować więcej czasu na sesje Q&A.